top of page

Jak se školí kadeřníci v cizině?

Kadeřnické umění se neustále vyvíjí a adaptuje na proměnlivé trendy a preference společnosti. Přestože základy zůstávají neměnné, povrch se blýská novými technikami, barvami a střihy. A právě v zahraničí, kde většinou pramení největší módní vlny, se kadeřníci vzdělávají v prostředí, které je dynamické, inovativní a vysoce konkurenční.


V Londýně, stejně jako v mnoha dalších módních metropolích, se kadeřníci učí nejen v salonech, ale také na prestižních akademiích, jako je například Vidal Sassoon Academy nebo Toni & Guy Academy. Zde se učí nejen technické dovednosti, ale také umění komunikace s klientem a schopnost předvídat módní trendy.
Školitelé jsou na vysoké úrovni


Nejznámější světoví školitelé jsou často ti, kteří sami zanechali výraznou stopu na kadeřnické scéně. Jmenujme například legendárního Vidal Sassoon, jehož geometrické střihy a moderní přístup k vlasům změnily tvář kadeřnictví v 60. letech 20. století. Jeho dědictví pokračuje díky akademii, která nese jeho jméno a vychovává generace talentovaných kadeřníků. Dalším jménem může být Tabatha Coffey, známá pro své televizní vystoupení a autoritativní přístup k vzdělávání kadeřníků. Tyto osobnosti vytvářejí prostředí, kde se neustálé vzdělávání stává nejen potřebou, ale i životním stylem.


V zahraničních školách a akademiích se často kladou důraz na praktické zkušenosti. Kadeřníci se učí přímo v terénu, pracují na modelkách a modelech, a účastní se workshopů a seminářů vedených renomovanými profesionály. Důležitou součástí je i účast na mezinárodních veletrzích a soutěžích, jako je například Salon International v Londýně nebo Cosmoprof po celém světě. Tyto události nabízejí nejen inspiraci, ale i příležitost vidět nejnovější techniky a produkty v akci.


I v zahraničí využívají on-line školení


Zajímavostí ve vzdělávání kadeřníků je také využití digitálních technologií. Online platformy, jako jsou Hairbrained, Behindthechair.com nebo Modern Salon, poskytují obrovské množství vzdělávacího obsahu ve formě videí, článků a online kurzů. Tyto zdroje jsou neocenitelné pro kadeřníky, kteří chtějí zůstat v obraze, ale nemohou se fyzicky účastnit kurzů nebo seminářů. V dnešním globalizovaném světě je pro kadeřníky zásadní být flexibilní a přizpůsobivý.


Zahraniční vzdělávání nabízí pohled do různých kultur a přístupů, což je nejen obohacující na osobní úrovni, ale také klíčové pro pochopení mezinárodních trendů.  Pro kadeřníky, kteří jsou ochotni se učit a růst, je svět doslova plný možností. A naštěstí v dnešní době už není potřeba za vzděláním cestovat daleko. Kvalitně se vzdělávat můžete i na našich stránkách nebo osobně v Praze. Rádi podpoříme všechny kadeřníky, kteří nechtějí zůstat stát na místě a chtějí si vybudovat jméno i přesto, že konkurence je obrovská.
47 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Σχόλια


bottom of page